FINAL: CSM Poli Iasi - FC Botosani 2-1
SPORT

FC Botosani a pierdut cu scorul de 2-1 meciul de sambata seara, cu CSM Poli Iasi, dupa ce gazdele au condus cu 2-0.

Iesenii au deschis scorul in minutul 3 prin Stefanescu, care a patruns in careu si a sutat cu exteriorul la coltul lung. In minutul 25, Bosoi a majorat diferenta, cu o lovitura de cap, in urma unui corner al gazdelor.

FC Botosani a redus din diferenta in mintul 56, prin Catalin Golofca, cel care trece printr-o forma excelenta in ultima perioda. Acelasi Golofca a mai avut inca doua ocazii de a marca, insa prima data s-a opus Grahovac, apoi s-a opus bara.

ECHIPELE DE START

Poli Iași: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Sato - Bosoi, Mitici, V. Gheorghe, Țigănașu - Ștefănescu - A. Cristea

FC Botoșani: Cobrea - Ungurușan, Burcă, St. Cucu, Popovici - Vașvari, Bordeianu - M. Roman, L. Fulop, Golofca - Kuku

Min 1: A inceput meciul. FC Botosani a avut lovitura de start.

Min 3: GOL CSM Poli Iasi! Gazdele deschid scorul prin Stefanescu, cel care a intrat in careu si a marcat cu o executie de exceptie, cu exteriorul, invingandu-l pe Cobrea.

Min 20: Golofca suteaza de la 20 m, insa mingea este respinsa de Grahovac, de sub bara, in corner.

Min 21: Corner pentru FC Botosani, mingea ajunge la Burca, cel care preia si suteaza pe langa poarta.

Min 25: 2-0 pentru gazde! Bosoi majoreza scorul, dupa un corner al celor de la Iasi.

Min 45: Pauza la Iasi.

Min 46: A inceput repriza a doua

Min 46: Iese Fulop si Bordeianu si intra Miron si Endrick

Min 54: FC Botosani nu a avut ocazii in repriza a doua

Min 55: Schimbare la Iasi. Iese Voicu si intra Rauta

Min 56: Gooool FC Botosani! Golofca marcheaza cu un sut la coltul scurt si ajunge la trei goluri in trei meciuri consecutive.

Min 67: Cartonas galben primit de Cristea, dupa un cot aplicat lui Vasvari

Min 68: Iese Cucu si intra Bus

Min 74: Iese Tiganasu si intra Pantiru

Min 88: Ocazie imensa pentru FC Botosani! Golofca reia cu capul, iar Grohovac respinge.

Min 89: INCREDIBIL! O noua ocazie imensa pentru Golofca. Acesta a sutat din interiorul careului, mingea a fost deviata de un fundas pana in bara din stanga.

Min 90: Cartonas galben pentru Ungurusan

Min 90: Cartonas galben si pentru Popovici

Min 90: Final de meci!