AMICAL: FC Kukesi - FC Botosani 3-1
SPORT

FC Botosani a pierdut primul amical din stagiul de pregatire din Austria, acolo unde elevii lui Costel Enache i-au intalnit pe albanezii de la FC Kukesi.

FC Botosani a inceput meciul cu Alberto Cobrea - A. Patache (cpt.), G. Miron, Fl. Plămadă, N. Mușat- St. Cucu, M. Bordeianu- T. Serediuc, L. Fulop, L. Buș- E. Ciaccheri.

Dupa doar trei minute de la inceputul partidei, botosanenii au deschis scorul chiar prin noul atacant Esteban Ciaccheri. In minutul 8, albanezii au reusit sa egaleaza, iar scorul este acum 1-1.

In minutul 39, albanezii au trecut in avantaj, reusind sa duca scorul la 2-1, care avea sa fie si scorul pauzei. In repriza a doua Kukesi a mai punctat o data, in timp ce botosanenii au avut trei bare prin Ciaccheri, Cucu si Roman.