LIGA 4: Transdor Tudora a castigat derby-ul cu Luceafarul Mihai Eminescu - FOTO
SPORT

Liderul Ligii a IV-a, Transdor Tudora, a castigat derby-ul etapei a IX-a, trecandu-si in clasament inca 3 puncte foarte importante, dupa ce s-a impus in fata echipei din Ipotesti.

Duminica dimineata, tudorenii au primit vizita formatiei de pe locul secund, Luceafarul Mihai Eminescu, in unul dintre cele mai asteptate meciuri ale campionatului.

Gazdele au deschis scorul in minutul 35, prin Vasile Irimia, cel care a patruns pe partea dreapta, dupa care a intrat in careu si a sutat cu piciorul stang. La pauza era 1-0, insa primul minut din repriza a doua Luceafarul Mihai Eminescu a reusit egalarea prin Marcu.

Bucuria nu a durat prea mult si asta pentru ca dupa doar doua minute gazdele au trecut din nou in avantaj, dupa reusita lui Ciprian Liuta. Pana la finalul partidei oaspetii au trecut pe langa egalarea, trimitand mingea de doua ori in bara, insa sana nu a fost de partea lor, iar tudorenii bifeaza cele trei puncte.