LIGA 4: Avantul Albesti si Inter Dorohoi au marcat 11 goluri in aceasta etapa - GALERIE FOTO

Avantul Albesti a reusit sa castige fara probleme partida disputata pe terenul celor de la CS Rachiti, scor 5-0.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 10 printr-un autogol, dupa care Aiacoboaie a punctat pentru 0-2 in minutul 35. In repriza seunda jucatorii din Albesti au mai marcat inca tre goluri: Galan (min 52), Maxim (min 70) si Iosub in minutul 85 din penalty. (vezi mai jos galeria foto de la meci)

Liderul Ligii a IV-a, Inter Dorohoi, s-a impus cu 6-0 in fata celor de la Soimii Baluseni si pastreaza diferenta de 6 puncte fata de Luceafarul Mihai Eminescu.

Luceafărul M. Eminescu – Viitorul Dersca…3-0

*Echipa Viitorul Dersca a fost exclusă din campionat și va pierde toate meciurile din retur cu 3-0.