Fratii Fulop au ratat duelul direct! Istvan a privit de pe banca golul lui Lorand! FOTO
SPORT

Meciul dintre FC Botosani si Sepsi Sfantu Gheorghe i-a pus fata in fata pentru prima oara, in calitate de adversari, pe fratii Istvan si Lorand Fulop.

Fratii Fulop, pe cand erau colegi la FC Botosani

Cei doi sperau sa se poata duela pe teren, insa Istvan (titular la Sepsi) s-a accidentat in primul sfert de ora al meciului de pe Municipal, in timp ce Lorand a intrat la FC Botosani pe parcursul reprizei a doua. In momentul in care a fost schimbat, Istvan a fost aplaudat de toti spectatorii aflati pe Municipal, iar o parte din fanii botosaneni aflati la tribuna i-au scandat numele.

Pe finalul meciului, Lorand Fulop a reusit sa marcheze impotriva fostei sale echipe, golul de 5-1, chiar sub privirile fratelui sau mai mare, aflat pe banca de rezerve. Dupa fluierul de final al centralului Catalin Popa, Lorand a fost felicitat de fostul sau tehnician, Valentin Suciu, dupa care a mers si a salutat galeria celor de la Sepsi, formatie pentru care a evoluat inainte de a ajunge la FC Botosani.