FOTBAL: Incepe editia a III-a a Cupei de Iarna, organizata de AJF Botosani! PROGRAM

Asociatia Judeteana de Fotbal organizeaza incepand cu data de 21 ianuarie, cea de-a treia editie a Cupei de Iarna, competitie la care vor participa echipele afiliate asociatiei, in special cele din Liga a IV-a si Liga a V-a.

FOTBAL: Incepe editia a III-a a Cupei de Iarna, organizata de AJF Botosani! PROGRAM

Meciurile vor avea loc in salile de spor din mai multe localitate din judet, iar primele partide vor avea loc sambata, in sala de sport de la Bucecea, dar si in sala de sport de la Vorona, urmand ca duminica sa se joace la Flamanzi.

Vezi mai jos programul meciurilor:

Bucecea - 21.01.2017. - sala de sport

       Grupa "A1"                                            Grupa "A2"

1. International Candesti                     1. Bucovina Rogojesti                          

2. Luceafarul M.Eminescu                   2. Viitorul Dersca

3. AS 2000 Bucecea                              3. Prosport Vf. Campului

 

Program jocuri:

ora 10:00 - Luceafarul M.Eminescu & AS 2000 Bucecea

ora 10:40 - Viitorul Dersca & Prosport Vf.Campului

ora 11:20 - International Candesti & Luceafarul M.Eminescu

ora 12:00 - Bucovina Rogojesti & Viitorul Dersca

ora 12:40 - AS 2000 Bucecea & International Candesti

ora 13:20 - Prosport Vf.Campului & Bucovina Rogojesti

ora 14:00 - Loc 3 gr.A1 & Loc 3 gr.A2

ora 14:40 - SF 1: locul 1 gr."A1" & Locul 2 gr."A2"

ora 15:20 - SF 2: locul 2 gr."A1" & locul 1 gr."A2"

ora 16:00 - Finala Mica

ora 16:40 - Finala Mare

Vorona - 21.01.2017 - sala de sport  

 

        Grupa "B"

1. Transdor Tudora

2. ACS Unirea Curtesti

3. Avantul Albesti

4. Viitorul Costesti                                                                   

5. Luceafarul Vorona

      

       

                 Program jocuri:

ora 10:00 - Luceafarul Vorona & Transdor Tudora

ora 10:40 - Unirea Curtesti & Viitorul Costesti

ora 11:20 - Transdor Tudora & Avantul Albesti

ora 12:00 - Viitorul Costesti & Luceafarul Vorona

ora 12:40 - Avantul Albesti & Unirea Curtesti

ora 13:20 - Viitorul Costesti & Transdor Tudora

ora 14:00 - Unirea Curtesti & Luceafarul Vorona

ora 14:40 - Avantul Albesti & Viitorul Costesti

ora 15:20 - Transdor Tudora & Unirea Curtesti

ora 16:00 - Luceafarul Vorona & Avantul Albesti



 

Flamanzi - 22.01.2017. - sala de sport  - Grup scolar "Nicolae Balcescu"

       

         Grupa "C"

1. Gloria Frumusica

2. Viitorul Blandesti

3. Victoria Hlipiceni

4. FC Sulita

5. Flacara 1907 Flamanzi

 

     Program jocuri:

ora 10:00 - Flacara 1907 Flamanzi & Gloria Frumusica

ora 10:40 -  Viitorul Blandesti & FC Sulita

ora 11:20 - Gloria Frumusica & Victoria Hlipiceni

ora 12:00 - FC Sulita & Flacara 1907 Flamanzi

ora 12:40 - Victoria Hlipiceni & Viitorul Blandesti

ora 13:20 - FC Sulita & Gloria Frumusica

ora 14:00 - Viitorul Blandesti & Flacara 1907 Flamanzi

ora 14:40 - Victoria Hlipiceni & FC Sulita

ora 15:20 - Gloria Frumusica & Viitorul Blandesti

ora 16:00 - Flacara 1907 Flamanzi & Victoria Hlipiceni




 

Dorohoi - 29.01.2017 - sala de sport - "Regina Maria"  

 

         Grupa "D"

1. Europa Hiliseu Horia

2. Vointa Sendriceni  

3. AS Unirea Saveni             

4. Flacara Vaculesti

5. CSS Dorohoi                                      


 

 Program jocuri:

ora 10:00 -  CSS Dorohoi & Europa Hiliseu-Horia

ora 10:40 -  Vointa Sendriceni & Flacara Vaculesti

ora 11:20 -  Europa Hiliseu-Horia & AS Unirea Saveni

ora 12:00 -  Flacara Vaculesti & CSS Dorohoi

ora 12:40 -  AS Unirea Saveni & Vointa Sendriceni

ora 13:20 -  Flacara Vaculesti & Europa Hiliseu-Horia

ora 14:00 -  Vointa Sendriceni & CSS Dorohoi

ora 14:40 -  AS Unirea Saveni & Flacara Vaculesti

ora 15:20 -  Europa Hiliseu-Horia & Vointa Sendriceni

ora 16:00 -  CSS Dorohoi & AS Unirea Saveni



 

Hudesti - 29.01.2017 - sala de sport - "Doina Melinte"

 

     Grupa "E"                                                      

1. Arsenal Havarna    

2. Sanatatea Darabani

3. Speranta Dumbravita

4. Azurii Mileanca

5. Real Hudesti                                    

 

Program jocuri:

ora 10:00 - Real Hudesti & Arsenal Havarna

ora 10:40 - Sanatatea Darabani & Azurii Mileanca

ora 11:20 - Artsenal Havarna & Speranta Dumbravita

ora 12:00 - Azurii Mileanca & Real Hudesti

ora 12:40 - Speranta Dumbravita & Sanatatea Darabani

ora 13:20 - Azurii Mileanca &Arsenal Havarna

ora 14:00 - Sanatatea Darabani & Real Hudesti

ora 14:40 - Speranta Dumbravita & Azurii Mileanca

ora 15:20 - Arsenal Havarna & Sanatatea Darabani

ora 16:00 - Real Hudesti & Speranta Dumbravita




 

Trusesti - 05.02.2017. - sala de sport - Liceul "Demostene Botez"

 

    Grupa "F"

1. CS Mihalaseni                                     

2. FC Avrameni

3. FC Ripiceni

4. ACS Rapid Ungureni

5. AS Sportivul Trusesti

 

                Program jocuri:

ora 10:00 - Sportivul Trusesti & CS Mihalaseni

ora 10:40 - FC Avrameni & Rapid Ungureni

ora 11:20 - CS Mihalaseni & FC Ripiceni

ora 12:00 - Rapid Ungureni & Sportivul Trusesti

ora 12:40 -  FC Ripiceni & FC Avrameni

ora 13:20 - Rapid Ungureni & CS Mihalaseni

ora 14:00 - FC Avrameni & Sportivul Trusesti

ora 14:40 -  FC Ripiceni & Rapid Ungureni

ora 15:20 -  CS Mihalaseni & FC Avrameni

ora 16:00 -  Sportivul Trusesti & FC Ripiceni

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Ionuț Tăbultoc

Meci cu Dinamo Bucuresti, pentru un loc in Play-Off!

astăzi, 07:31
231

Partida a devenit una mult mai importanta, dupa victoria dinamovistilor cu Juvestu Bucuresti, scor 3-0. In urma acestui rezultat Dinamo a urcat pe ultimul loc din Play-Off si e la 4 puncte de FC Botos...

O tanara din Botosani are nevoie de ajutorul nostru pentru a invinge cancerul! FOTO

Luni, 16 Octombrie 2017
16090

Totul a inceput in luna mai a acestui an, atunci cand fata cu ochii caprui a ajuns la Unitatea de Primiri Urgente Botosani cu senzatie de sufocare si cu dureri in piept si in spate. Peste doar o luna ...

FC Botosani obtine un punct important pe terenul celor de la CFR Cluj! Penalty neacordat la Morutan!

Duminică, 15 Octombrie 2017
1006

Desi clujenii au dominat partida si au avut cateva ocazii de gol, botosanenii puteau pleca cu 3 puncte de la Cluj, asta daca centralul Istvan Kovacs dicta penalty la un fault in careu asupra lui Morut...