HANDBAL: CSM Botosani - CSU Galati 25-37 - GALERIE FOTO
SPORT

Echipa de handbal CS Magnum Botosani a fost invinsa cu scorul de 37-25 de catre formatia CSU Galati, in cadrul etapei a 18-a din Divizia A.

Lipsa de experienta se cunoaste in tabara botosaneana, CSM-ul reusind sa castige un singur meci (33-28 cu CSU Targoviste) in acest sezon al ligii secunde.

In meciul de sambata, botosanenii au fost condusi toata durata jocului de galateni, iar la pauza scorul a fost 20-11 pentru CSU, insa diferenta putea sa fie mult mai mare. Interventiile portarului Mihaita Nicolaevici au facut ca galatenii sa inscrie doar 20 de goluri in prima jumatate a partidei.

Repriza a doua a fost mult mai echilibrata, botosanenii au mai raparat din greseli, iar scorul a fost 17-14 tot pentru galateni, adica in total 37-25.