FC Botosani nu a stralucit, dar a obtinut trei puncte importante! FOTO
SPORT

FC Botosani a obtinut trei puncte importante, marti seara, in partida cu ACS Poli Timisoara, in urma unei victorii in care elevii lui Costel Enache nu au stralucit, insa care au facut un meci bun in defensiva.

Lorand Fulop a adus cele trei puncte

Botosanenii au deschis scorul in minutul 29 prin Lorand Fulop, ajuns la al treilea gol consecutiv in acest sezon, dupa cel marcat cu Sepsi Sfantu Gheorghe. FC Botosani putea sa duca scorul la 2-0, la al doilea sut pe spatiul portii, insa Curileac a respins in corner.

In repriza a doua FC Botosani nu a mai contat pe faza de atac, iar timisorenii au dominat cele 45 de minute, insa elevii lui Costel Enache s-au aparat excelent si au obtinut 3 puncte importante, 3 puncte care o mentine pe FC Botosani pe primul loc in Liga 1, cu 13 puncte.

Pentru FC Botosani urmeaza un alt meci dificil, o deplasare la Severin pentru jocul cu CSU Craiova.

Echipe de start:

FC Botoșani: Cobrea - Ungurușan, Miron, Burcă, Mușat - Tincu, St. Cucu - M. Roman, L.Fulop, L. Buș - D. Popa
Rezerve: Ed. Pap, Kuku, Patache, Plămadă, Bordeianu, Moruțan, Serediuc
Antrenor: Costel Enache

ACS Poli: Curileac - V. Crețu, Melinte, Cânu, Țigănașu - Artean, Vașvari - Al. Munteanu, Croitoru, Mailat - Bud
Rezerve: Straton, Bocșan, Șeroni, Bianconi, Ciucur, Soljici, Mihalcea
Antrenor: Ionuț Popa