FC Botosani invinsa de campioana Albaniei, in primul amical din Austria!

FC Botosani a pierdut primul meci amical disputat in cantonamentul din Austria cu scorul de 2-1. Botosanenii au intalnit campioana Albaniei, Skënderbeu Korçë, echipa ce va intra in turul 2 preliminar al Champioans League.

Rezultatul final a fost stabilit inca din prima repriza, dupa e Mateus Lima a deschis scorul in minutul 29. Peste numai 10 minute, Progni a majorat scorul la 2-0, insa FC Botosani avea sa reduca din diferenta pana la pauza prin fundasul Florin Plamada.

Albanezii au dominat repriza secunda, insa nu au mai reusit sa marcheze si nici FC Botosani nu a putut marca golul egalizator. Leo Grozavu a inceput meciul cu Samoila - Patache, Cordos, Plamada, Rashid - Vasvari, Bordeianu, Croitoru, Mersin - Batin si Roman.

Urmatorul meci amical va avea loc maine, incepand cu ora 19:00, atunci cand elevii pregatiti de Leo Grozavu vor intalni pe MTK Budapesta.