FC Botosani invinge echipa poloneza Jagiellonia Bialystok, scor 3-2 - FOTO
SPORT

FC Botosani a invins cu scorul de 3-2 formatia poloneza Jagiellonia Białystok, in cel de-al treilea meci amical din cantonamentul din Turcia.

FC Botosani: Plesca ('45 Avram) - Dimitrov ('68 Tomozei), Miron, Ngadeu (c), Popovici - Bordeianu, Vasvari, Martinus ('68 Bujor), Carralero ('45 Matulevicius) - Hadnagy ('77 Cuedan) si Fulop ('77 Jamali).

Pentru FC Botosani au marcat Istvan Fulop, in minutul 23, si Attila Hadnagy, in minutele 63 si 73.

Min 1: A inceput meciul

Min 11: Lovitura libera executata de Martinus mult peste poarta

Min 16: Atac al botosanenilor prin Sergiu Popovici, care centreaza de pe partea stanga, insa fundasii polonezi resping

Min 22: GOL FC Botosani! Fulop executa o lovitura libera, mingea este retinuta de portarul advers, insa dupa linie, asa cum indica arbitrul asistent. Polonezii au protestat, insa scorul ramane 1-0.

Min 26: O noua gafa a portarului polonez, care prinde mingea in mana in care, desi primise pasa de la un coleg. FC Botosani beneficiaza de o lovitura libera indirecta. Mingea ajunge la Hadnagy, care suteaza, insa Baran retine

Min 44: Penalty pentru Jagiellonia, pentru un presupus fault

Min 45: GOL Jagiellonia! A marcat
Grzelczak de la 11 m

Pauza

Min 45: Schimbare la Botosani: A intrat Matulevicius in locul lui Carralero si Avram in locul lui Plesca

Min 46: A inceput repriza a doua

Min 50: Penalty pentru polonezi, dupa un hent in careu!

Min 51: GOL Jagiellonia! Romanczuk executa si il invinge pe Avram. 1-2

Min 61: Lovitura libera executata de partea stanga de polonezi, insa Miron respinge in corner

Min 63: GOOOL FC BOTOSANI! Attila Hadnagy este lansat in atac, intra in cereu si marcheaza pentru 2-2

Min 68: Dubla schimbare la Botosani: au iesit Martinus si Dimitrov si au intrat Bujor si Tomozei

Min 73: GOOOOL FC BOTOSANI! Hadnagy reia cu piciorul stang din interiorul careului si marcheaza pentru 3-2

Min 77: Dubla schimbare la Botosani: Iese Hadnagy si Fulop, iar in locul lor intra Cuedan si Jamali

Min 88: Scorul este in continuare 3-2

Min 90: FINAL DE MECI!