FC Botosani a terminat la egalitate meciul cu MFK Ružomberok (1-1)

FC Botosani a disputat, luni dupa-amiaza, cea de-a patra partida amicala din Antalya.

Botosanenii i-au intalnit pe slovacii de la MFK Ružomberok, echipa cu care au jucat si anul trecut, tot in Turcia, atunci cand FC Botosani a fost invinsa cu scorul de 2-1.

De aceasta data scorul a fost egal, 1-1. FC Botosani a deschis scorul in minutul 18 prin Istvan Fulop, dar s-au vazut egalati in minutul 83, atunci cand Lovas a marcat golul egalizator, la doar trei minute dupa ce a intrat pe teren.

FC Botosani: Lazar (min.70 Curileac)- Patache (min.75 Homei), Ngadeu, Tincu, Acsinte - Roşu, Vaşvari (min.85 Danci), Codoban (min.75 Ianc) - Roussel (min.70 Quenten). Batin (min. 75 Hadnagy), Fulop (min. 75 Ivanovici).

MFK Ružomberok: Senecký – Boszorád, Kružliak, J. Maslo, Rosa (85. Ondrek) – Nagy (70. Gerát), Janič (46. Bartoš), Sapara (46.Vavrík), Zošák (46. Turčák), Daghbashyan (46. Mário Almaský) – Masaryk (80. A. Lovás)