FC Botosani a fost invinsa la Targu Mures! Botosanenii au 5 meciuri fara victorie!

ASA Targu Mures a invins pe FC Botosani cu scorul de 2-0.

Captura Digisport

ASA Targu Mures a invins pe FC Botosani cu 2-0 in al doilea meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 19 a stagiunii 2016/2017.

Pe un teren greu, plin de zapada si inghetat, golurile au fost marcate de Kuku si Morar, in minutele 46 si 48. De remarcat faptul ca gazdele au jucat din minutul 77 in 10 oameni, dupa eliminarea lui Ciolacu, care a luat 2 cartonase galbene.

Dupa aceasta victorie, ASA face 9 puncte, mergand la 5 puncte avans de codasa Poli Timisoara. Botosani ramane pe 7, cu 25 de puncte, ramanand la 4 puncte de ultimul loc de play-off, ocupat de Dinamo.

Echipele de start:

ASA: Mingote - G. Matei, Cordos, Dobrosavlevici, Mendy - M. Constantin, G. Muresan - Rus, Zicu, V. Morar - Kuku.

Botosani: Iliev - Dimitrov, Plamada, Burca, Musat - Cucu, Vasvari - Astafei, Fulop, Tarnovan - Herghelegiu.