FC Botosani a castigat meciul cu vicecampioana Albaniei! Neziri, primul gol marcat pentru botosaneni!

FC Botosani s-a impus cu scorul de 2-1 in cel de-al treilea meci amical disputat in Austria, in fata vicecampioanei Albaniei, FK Kukesi.

Botosanenii au condus la pauza cu scorul de 2-0, dupa golurile marcate de noul atacant germano-albanez, Mergin Neziri, si de Attila Hadnagy. FC Botosani a deschis scorul in minutul 20, atunci cand fundasul Dimitrov a centrat perfect in careu, iar Neziri a marcat cu o lovitura de cap. Peste 10 minute schema s-a repetat, insa pe partea stanga, atunci cand Acsinte a centrat in careu, iar Hadnagy a reluat si el cu capul.

In repriza a doua albanezii au redus in diferenta, insa nu au mai reusit sa egaleze. FC Botosani a bifat prima victorie din Austria, dupa doua infrangeri.

Elevii lui Leo Grozavu vor mai sustine inca doua meciuri amicale, cu FC Krasnodar (miercuri) si cu Sahtior Donetk (joi).