FINAL: FC Botosani a remizat cu Dinamo Kiev
SPORT

FC Botosani a obtinut un egal in cel de-al doilea meci amical al stagiului de pregatire din Austria, impotriva vicecampioanei Ucrainei, Dinamo Kiev.

La fel ca in meciul de anul trecut, rezultatul a fost 1-1. Daca pe 7 iulie 2016 a marcat Vasvari din penalty, acum a marcat Mihai Roman, tot dintr-un penalty.

In primul meci de pregatire, elevii lui Costel Enache au pierdut cu 3-1 in fata albanezilor de la FK Kukesi.

FC Botosani: Pap - Patache (c), Plamada, Tincu, Musat, Morutan, Roman, Bordeianu,Cucu, Golofca, Popa

Min: 17: GOOOL FC Botosani! Morutan obtine un penalty, iar Mihai Roman il transforma excelent

Min 20: Dinamo Kiev marcheaza insa golul este anulat pentru offside.

Min 32: Ucrainienii au trimis mingea in bara. Besedim reia cu capul si trimite balonul in bara transversala.

Min 35: GOL Dinamo Kiev. Tsyhancov trimite cu capul, insa Pap respinge pana la Mykhailichenko, cel care marcheaza cu latul pentru 1-1.

Min 45: Pauza in Austria. Scorul este 1-1

La pauza au fost cateva schimbari: la Botosani au intrat Cobrea, Fulop, Esteban, Bus, Ungurusan, Miron, Serediuc,

- A inceput repriza a doua

- Din motive tehnice, transmisia live video este intrerupta. Este minutul 56, iar scorul este 1-1.