Dan Alexa: "Trebuie sa aducem repede puncte"
SPORT

FC Botosani a remizat cu Concordia Chiajna, scor 1-1, golurile fiind marcate de Tarnovan, respectiv Munteanu.

Antrenorul oaspetilor, Dan Alexa, s-a declarat multumit de rezultat, dar si de prestatia elevilor sai, deci acest punct nu prea ii ajuta pe ilfoveni, care au emotii seriose cu privire la salvarea de la retrogradare.

"A fost o deplasare foarte grea, un adversar greu Botosaniul. O echipa care a invins Voluntariul cu 3-0 si o echipa care isi impune ritmul, in special in jocurile de acasa. Am inceput de la 1-0 si am ratat o ocazie uriasa prin Serediuc, la acea interventie fantastica a lui Cobrea. Apoi am inceput bine repriza a doua si am dominat pana la golul egalizator. Am avut ritm si puteam sa facem 2-1 prin Herea, dar la fel de adevarat este ca Botosaniul ne-a presat in ultimele minute si puteau inscrie. Imi felicit jucatorii. Este al treilea joc cand venim dupa o evolutie buna, dar fara victorie si trebuie sa aducem repede puncte.", a declarat Dan Alexa la finalul jocului.