Cristi Pustai: "Bine ca nu ne mai intalnim in acest campionat"
SPORT

FC Botosani si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci in care botosanenii au avut ocaziile cele mai mari.

La final, antrenorul Cristi Pustai a precizat ca rezultatul a fost unul echitabil, chiar daca in 90 de minute oaspetii nu au trimis niciun sut pe spatiul portii lui Cobrea.

"Bine ca nu ne mai intalnim in acest campionat. Din cele 12 puncte am luat doar 4 si s-au pierdut multe puncte pe drum. Eu cred ca rezultatul a fost echitabil. FC Botosani a inceput meciul mai bine, a fost mai hotarata. Au avut cateva ocazii la inceput si stiat ca vor incepe meciul mai avantat, cu o presiune buna, dar am reusit sa ducem meciul spre un 0-0, dupa care am schimbat sistemul. In repriza a doua am trecut si noi la trei fundasi centrali, iar lucrurile au stat mai bine pentru Gaz Metan. Buziuc a intrat destul de bine in joc. Am avut si acea bara, dar una peste alta cred ca este un rezultat echitabil.", a declarat antrenorul celor de la Gaz Metan, Cristi Pustai.