Componenţa seriilor Ligii a II-a

Componenţa seriilor Ligii a II-a
Saptamana aceasta, la Federaţia Română de Fotbal a avut loc repartizarea echipelor în cele două Serii ale Ligii a II-a. Marea surpriză a reprezentat-o mutarea Petrolul Ploieşti în Seria de Vest, astfel că CS Otopeni revine în Seria de Est. De asemenea, la şedinţa de la FRF s-a tras la sorţi şi ţintarul noului sezon competiţional 2010-2011.

Seria 1

Ceahlăul Piatra Neamţ
Politehnica Iaşi
FC Snagov
Delta Tulcea
Săgeata Năvodari
CS Otopeni
Concordia Chiajna
Farul Constanţa
Astra Giurgiu
FC Botoşani
Dunărea Galaţi
Steaua II
Gloria Buzău
CF Brăila
Viitorul Constanţa
Juventus Bucureşti


Seria 2


Internaţional Curtea de Argeş
Unirea Alba Iulia
Petrolul Ploieşti
CS Mioveni
UTA Arad
FC Argeş
Gaz Metan CFR Craiova
FC Baia Mare
FC Bihor
Arieşul Turda
FC Silvania
CSM Râmnicu Vâlcea
Minerul Lupeni
ALRO Slatina
ACU Arad
Voinţa Sibiu


 

 
Iată programul complet al meciurilor din tur al Seriei I:

Etapa I - 21 august

Politehnica Iaşi - Astra Giurgiu
CF Brăila - Săgeata Năvodari
Dunărea Galaţi - Gloria Buzău
Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
CS Otopeni - Steaua II
Ceahlăul Piatra Neamţ - Delta Tulcea
FC Botoşani - FC Snagov
Viitorul Constanţa - Farul Constanţa

Etapa a II-a - 28 august

Săgeata Năvodari - Politehnica Iaşi
Gloria Buzău - CF Brăila
Concordia Chiajna - Dunărea Galaţi
Steaua II - Juventus Bucureşti
Delta Tulcea - CS Otopeni
FC Snagov - Ceahlăul Piatra Neamţ
Farul Constanţa - FC Botoşani
Astra Giurgiu - Viitorul Constanţa

Etapa a III-a - 4 septembrie

Săgeata Năvodari - Astra Giurgiu
Politehnica Iaşi - Gloria Buzău
CF Brăila - Concordia Chiajna
Dunărea Galaţi - Steaua II
Juventus Bucureşti - Delta Tulcea
CS Otopeni - FC Snagov
Ceahlăul Piatra Neamţ - Farul Constanţa
FC Botoşani - Viitorul Constanţa

Etapa a IV-a - 11 septembrie

Gloria Buzău - Săgeata Năvodari
Concordia Chiajna - Politehnica Iaşi
Steaua II - CF Brăila
Delta Tulcea - Dunărea Galaţi
FC Snagov - Juventus Bucureşti
Farul Constanţa - CS Otopeni
Viitorul Constanţa - Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Giurgiu - FC Botoşani

Etapa a V-a - 18 septembrie

Gloria Buzău - Astra Giurgiu
Săgeata Năvodari - Concordia Chiajna
Politehnica Iaşi - Steaua II
CF Brăila - Delta Tulcea
Dunărea Galaţi - FC Snagov
Juventus Bucureşti - Farul Constanţa
CS Otopeni - Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani

Etapa a VI-a - 25 septembrie

Concordia Chiajna - Gloria Buzău
Steaua II - Săgeata Năvodari
Delta Tulcea - Politehnica Iaşi
FC Snagov - CF Brăila
Farul Constanţa - Dunărea Galaţi
Viitorul Constanţa - Juventus Bucureşti
FC Botoşani - CS Otopeni
Astra Giurgiu - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VII-a - 2 octombrie

Concordia Chiajna - Astra Giurgiu
Gloria Buzău - Steaua II
Săgeata Năvodari - Delta Tulcea
Politehnica Iaşi - FC Snagov
CF Brăila - Farul Constanţa
Dunărea Galaţi - Viitorul Constanţa
Juventus Bucureşti - FC Botoşani
CS Otopeni - Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VIII-a - 9 octombrie

Steaua II - Concordia Chiajna
Delta Tulcea - Gloria Buzău
FC Snagov - Săgeata Năvodari
Farul Constanţa - Politehnica Iaşi
Viitorul Constanţa - CF Brăila
FC Botoşani - Dunărea Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ - Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu - CS Otopeni

Etapa a IX-a - 16 octombrie

Astra Giurgiu - Steaua II
Concordia Chiajna - Delta Tulcea
Gloria Buzău - FC Snagov
Săgeata Năvodari - Farul Constanţa
Politehnica Iaşi - Viitorul Constanţa
CF Brăila - FC Botoşani
Dunărea Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ
Juventus Bucureşti - CS Otopeni

Etapa a X-a - 23 octombrie

Delta Tulcea - Steaua II
FC Snagov - Concordia Chiajna
Farul Constanţa - Gloria Buzău
Viitorul Constanţa - Săgeata Năvodari
FC Botoşani - Politehnica Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ - CF Brăila
CS Otopeni - Dunărea Galaţi
Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu

Etapa a XI-a - 30 octombrie

Astra Giurgiu - Delta Tulcea
Steaua II - FC Snagov
Concordia Chiajna - Farul Constanţa
Gloria Buzău - Viitorul Constanţa
Săgeata Năvodari - FC Botoşani
Politehnica Iaşi - Ceahlăul Piatra Neamţ
CF Brăila - CS Otopeni
Dunărea Galaţi - Juventus Bucureşti

Etapa a XII-a - 6 noiembrie

FC Snagov - Delta Tulcea
Farul Constanţa - Steaua II
Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna
FC Botoşani - Gloria Buzău
Ceahlăul Piatra Neamţ - Săgeata Năvodari
CS Otopeni - Politehnica Iaşi
Juventus Bucureşti - CF Brăila
Dunărea Galaţi - Astra Giurgiu

Etapa a XIII-a - 13 noiembrie

Astra Giurgiu - FC Snagov
Delta Tulcea - Farul Constanţa
Steaua II - Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna - FC Botoşani
Gloria Buzău - Ceahlăul Piatra Neamţ
Săgeata Năvodari - CS Otopeni
Politehnica Iaşi - Juventus Bucureşti
CF Brăila - Dunărea Galaţi

Etapa a XIV-a - 20 noiembrie

Farul Constanţa - FC Snagov
Viitorul Constanţa - Delta Tulcea
FC Botoşani - Steaua II
Ceahlăul Piatra Neamţ - Concordia Chiajna
CS Otopeni - Gloria Buzău
Juventus Bucureşti - Săgeata Năvodari
Dunărea Galaţi - Politehnica Iaşi
CF Brăila - Astra Giurgiu

Etapa a XV-a - 27 noiembrie

Astra Giurgiu - Farul Constanţa
FC Snagov - Viitorul Constanţa
Delta Tulcea - FC Botoşani
Steaua II - Ceahlăul Piatra Neamţ
Concordia Chiajna - CS Otopeni
Gloria Buzău - Juventus Bucureşti
Săgeata Năvodari - Dunărea Galaţi
Politehnica Iaşi - CF Brăila
 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tânăr ajuns la Urgenţe după o partidă de sex

astăzi, 07:33
790

Băiatul, din localitatea Todireni, s-a prezentat la Unitatea de Primire Urgenţe a Spitalului Mavromati şi a solicitat ajutorul medicilor cărora le-a spus că a observat sânge în urină...

Femeie bătută până la moarte! Agresorul a fost reţinut!

Miercuri, 23 August 2017
4053

Un individ de 38 de ani, cioban la o stână din Cucureni, în apropiere de Ştefăneşti, a fost reţinut miercuri după-amiază, fiind principalul suspect într-un caz de lovituri cau...

Județul Botoșani survolat mai multe ore de un elicopter al MAI - FOTO

Miercuri, 23 August 2017
5620

Un elicopter al Inspectoratului General de Aviație, din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, a survolat, miercuri, timp de mai mute ore județul Botoșani.Elicopterul a aterizat dimineață la...