CFR Cluj profita de pasii gresiti facuti de FC Botosani si FCSB! S-a distantat in clasament!
SPORT

CFR Cluj n-a avut nicio problemă de a câștiga meciul de pe terenul lui Sepsi Sf. Gheorghe din etapa a 6-a, scor 2-0, si s-a distantat in clasamentul Ligii 1, dupa infrangerea suferita de FC Botosani, scor 1-0 cu CSU Craiova.

Dan Petrescu a început cu probleme partida, după un sfert de oră fiind obligat să-l înlocuiască pe Nouvier, accidentat, cu Păun. Chiar și așa, CFR a deschis scorul prin Vinicius, în minutul 27, cu o lovitură de cap.

Liderul la zi din Liga 1 a avut și un gol anulat în minutul 35, după ce Deac a înscris, dar arbitrul George Rădulescu a dictat ofsaid. Scorul a fost majorat în minutul 62 de Ovidiu Hoban, tot printr-o lovitură de cap din interiorul careului.

CFR Cluj are 16 puncte si este urmata de FC Botosani, cu 13 puncte, CSU Craiova si FCSB, cu 12 puncte.