Campionatul Mondial: VEZI programul meciurilor de JOI ! CLASAMENTE

Campionatul Mondial: VEZI programul meciurilor de JOI ! CLASAMENTE
Campionatul Mondial din Brazilia, ediţia 2014, programeaza joi inca trei partide interesante, doua din Grupa C si una din Grupa D. 

In aceasta seara avem doua derby-uri. Cu cate trei puncte dupa prima etapa, Columbia si Costa de Fildes se vor intalni de la ora 19:00, iar cel de-al doilea derby Uruguay va juca impotriva Angliei de la ora 22:00.

Joi:

19:00, Columbia - Costa de Fildes - TVR 1
22:00, Uruguay - Anglia - TVR 1
01:00, Japonia - Grecia - TVR 1

CLASAMENTE:

GRUPA A

Brazilia (BRA) 4p
Mexic (MEX) 4 p
Croatia (CRO) 3 p 
Camerun (CAM) 0 p 


12 iunie, Brazilia – Croatia: 3-1 - detalii + VIDEO
13 iunie, Mexic – Camerun: 1-0 - detalii + VIDEO

17 iunie, Brazilia – Mexic: 0-0 - detalii
19 iunie, Camerun – Croaţia 0-4
23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1
23 iunie, Croaţia – Mexic: 23:00, TVR 2

GRUPA B

Olanda (OLA) 6 p
Chile (CHI) 6 p
Australia (AUS) 0 p
Spania (SPA) 0 p

13 iunie, Spania - Olanda: 1-5 - detalii + VIDEO
14 iunie, Chile - Australia: 3-1 - detalii + VIDEO

18 iunie, Australia - Olanda 2-3 - detalii
18 iunie, Spania - Chile 0-2 - detalii

23 iunie, Australia - Spania, 19:00, TVR 1
23 iunie, Olanda - Chile, 19:00, TVR 1

GRUPA C

Columbia (COL) 3 p
Cote d`Ivoire (CIV) 3 p
Japonia (JAP) 0 p
Grecia (GRE) 0 p

14 iunie, Columbia - Grecia: 3-0 - detalii
15 iunie, Cote d`Ivoire - Japonia: 2-1 - detalii + VIDEO

19 iunie, Columbia - Cote d`Ivoire, 19:00, TVR 1
19 iunie, Japonia - Grecia, 01:00, TVR 1

24 iunie, Japonia - Columbia, 23:00, TVR 2
24 iunie, Grecia - Cote d`Ivoire, 23:00, TVR 1 4

GRUPA D

Costa Rica (COS) 3 p
Italia (ITA) 3 p
Anglia (ANG) 0 p
Uruguay (URU) 0 p


14 iunie, Uruguay - Costa Rica: 1-3 - detalii +VIDEO
15 iunie, Anglia - Italia: 1-2 - detalii +VIDEO

19 iunie, Uruguay - Anglia, 22:00, TVR 1
20 iunie, Italia - Costa Rica, 19:00, TVR 1
24 iunie, Costa Rica - Anglia, 19:00, TVR 2
24 iunie, Italia - Uruguay, 19:00, TVR 1 4

GRUPA E

Franţa (FRA) 3 p
Elveţia (ELV) 3 p
Ecuador (ECU) 0 p
Honduras (HON) 0 p


15 iunie, Elveţia - Ecuador: 2-1 - detalii +VIDEO
15 iunie, Franţa - Honduras: 3-0 - detalii + VIDEO

20 iunie, Elveţia - Franţa, 22:00, TVR 1
20 iunie, Honduras - Ecuador, 01:00, TVR 1
25 iunie, Honduras - Elveţia, 23:00, TVR 2
25 iunie, Ecuador - Franţa, 23:00, TVR 1

GRUPA F

Argentina (ARG) 3 p
Nigeria (NIG)  1 p
Iran (IRN) 1 p
Bosnia (BOS) 0 -  


15 iunie, Argentina - Bosnia: 2-1 - detalii +VIDEO
16 iunie, Iran - Nigeria 0-0
21 iunie, Argentina - Iran, 19:00, TVR 1
21 iunie, Nigeria - Bosnia, 01:00, TVR 1
25 iunie, Bosnia - Iran, 19:00, TVR 2
25 iunie, Nigeria - Argentina, 19:00, TVR 1

GRUPA G

Germania (GER) 3 p
SUA (SUA) 3 p
Ghana (GHA) 0
Portugalia (POR) 0 p

16 iunie, Germania - Portugalia 4-0 - detalii + VIDEO
16 iunie, Ghana - SUA: 1-2

21 iunie, Germania - Ghana, 22:00, TVR 1
22 iunie, SUA - Portugalia, 01:00, TVR 1
26 iunie, SUA - Germania, 19:00, TVR 2
26 iunie, Portugalia - Ghana, 19:00, TVR 1

GRUPA H

Belgia (BEL) 3 P
Rusia (RUS) 1 P
Coreea de Sud (COR) 1 P
Algeria (ALG) 0 P


17 iunie, Belgia - Algeria: 2-1 - detalii + VIDEO
17 iunie, Rusia - Coreea de Sud: 1-1 - detalii + VIDEO

22 iunie, Belgia - Rusia, 19:00, TVR 1, TVR HD
22 iunie, Coreea de Sud - Algeria, 22:00, TVR 1
26 iunie, Algeria - Rusia, 23:00, TVR 2
26 iunie, Coreea de Sud - Belgia, 23:00, TVR 1

OPTIMI DE FINALĂ

A. 28 iunie, 1A - 2B, 19:00, TVR 1
B. 28 iunie, 1C - 2D, 23:00, TVR 1
C. 29 iunie, 1B - 2A, 19:00, TVR 1
D. 29 iunie, 1D - 2C, 23:00, TVR 1
E. 30 iunie, 1E - 2F, 19:00, TVR 1
F. 30 iunie, 1G - 2H, 23:00, TVR 1
G. 1 iulie, 1F - 2E, 19:00, TVR 1
H. 1 iulie, 1H - 2G, 23:00, TVR 1

SFERTURI DE FINALĂ

A. 4 iulie, Cîştigătoare optime E - Cîştigătoare optime F, 19:00, TVR 1
B. 4 iulie, Cîştigătoare optime A - Cîştigătoare optime B, 23:00, TVR 1
C. 5 iulie, Cîştigătoare optime G - Cîştigătoare optime H, 19:00, TVR 1
D. 5 iulie, Cîştigătoare optime C - Cîştigătoare optime D, 23:00, TVR1

SEMIFINALĂ

A. 8 iulie, Cîştigătoare sfert B - Cîştigătoare sfert A, 23:00, TVR 1
B. 9 iulie, Cîştigătoare sfert D - Cîştigătoare sfert C, 23:00, TVR 1

FINALĂ MICĂ

12 iulie, Învinsă semifinală A - Învinsă semifinală B, 23:00, TVR 1

FINALĂ

13 iulie, Cîştigătoare semifinală A - Cîştigătoare semifinală B, 22:00, TVR 1


(click dreapta si deschide imaginea intr-o fila noua pentru o dimensiune mai mare)

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

EURES: 412 locuri de muncă în Olanda!

astăzi, 12:18
86

Botoșănenii interesați să lucreze pentru angajatorii din Olanda au la dispoziție posturi de operatori la mașini pentru bulbi de flori, la sortare și împachetare bulbi de flori, culegător...

Comunicat - Marius Budăi: "Antreprenorii care au firme vor putea retrage dividendele în fiecare trimestru, nu doar la finalul anului fiscal"

astăzi, 12:11
60

Parlamentarul PSD Marius Budăi, președintele Comisiei pentru buget, finanțe și bănci din Camera Deputaților, a anunțat că Parlamentul a adoptat și a trimis spre promulgare legea care oferă f...

Rezultatele la Evaluarea Națională 2018, publicate marți. Când se pot depune contestațiile

astăzi, 11:26
231

​Primele rezultate la Evaluarea Națională 2018 vor fi publicate marți, până la ora 12.00, rezultatele finale urmând a fi afișate sâmbătă, după soluționarea contestațiilor...