ASA Targu Mures invinge Botosaniul cu 1-0 si se califica in Play-Off!
SPORT

ASA Târgu Mureș a câștigat meciul cu FC Botoșani din ultima etapă a sezonului regulat, scor 1-0.

Unicul gol a fost marcat de George Țucudean, în minutul 14, cu o execuție frumoasă.În acest meci formația gazdă a fost aranjată în teren de Adrian Mutu, care surprinzător, s-a lăsat singur pe bancă. Mutu antrenorul l-a sacrificat pe Mutu jucătorul.

"Briliantul" nu și-a dat nici un minut de joc în acest meci și ratează astfel încă o șansă de a-l impresiona pe Iordănescu. Grație acestui rezultat ASA a reușit să o depășească pe CSMS Iași și să ocupe ultimul loc de play-off cu 38 de puncte. Moldovenii erau obligați să învingă Steaua.

Botoșani are 26 de puncte și va juca în play-out, unde va avea mari emoții privind retrogradarea.

Echipele de start:

ASA Targu Mures: Stancioiu - Matei, Constantin Gonzales, Parvulescu - Muresan, Brandan, Voiculet, Jazvic, Tucudean, Dedov

FC Botosani: Plesca - Dimitrov, Ngadeu, Miron, Popovici - Cucu, Vasvari - Martinus, Cabrera, Fulop - Matulevicius

Min 1: A inceput meciul

Min 6: Cele doua formatii s-au intalnit pana acum de trei ori, targ-muresenii castigand doua meciuri, iar unul s-a terminat la egalitate

Min 9: Corner pentru gazde, mingea ajunge la Gonzales, care suteaza pe langa poarta

Min 13: GOL TARGU MURES! Popovici gafeaza, mingea ajunge la Tucudean, care intra in careu si suteaza la vinclu. 1-0. La acest rezultat, ASA Targu Mures este in Play-Off, pentru ca scorul intre Steaua si CSMS Iasi este 0-0

Min 25: CSMS Iasi deschide scorul impotriva celor de la Steaua Bucuresti si urca din nou pe loc de Play-Off!

Min 49: Cartonas galben pentru Martinus

Min 54: Ocazie mare pentru gazde! Voiculet suteaza de la mare distanta spre vinclu, insa Plesca retine

Min 54: Schimbare la Botosani: iese Martinus si intra Hadnagy

Min 58: Schimbare si la gazde: iese Brandan si intra Costa

Min 73: Cartonas galben pentru Costa

Min 74: Cartonas galben pentru Muresan

Min 75: OCAZIE IMENSA pentru FC Botosani! Vasvari a executat o lovitura libera de la 25 de m, a trimis o torpila fix in vinclu, insa Stancioiu a deviat mingea in bara transversala.

Min 76: Schimbare la gazde: iese Dedov si intra Bus

Min 84: Schimbare la Botosani: iese Popovici si intra Ivanovici

Min 84: Schimbare la Targu Mures: intra Gorobsov in locul lui Tucudean

Min 87: Cartonas galben Gorobsov