ASA și Poli Timișoara au trecut peste terenul execrabil și au oferit un meci cu 6 goluri în semifinalele Cupei Ligii - VIDEO
SPORT

ACS Poli Timișoara a câștigat partida tur din semifinalele Cupei Ligii de pe terenul lui ASA Târgu Mureș, scor 4-2, pe un teren impracticabil.

captura DolceSport

Bănățenii au apărut pe teren în echipamente albe, fără sigla echipei și pe spate aveau scrise numerele cu carioca. Cu toate acestea au deschis scorul în minutul 11, după ce Artean a transformat un penalty la un henț al lui Marius Constantin, scrie gsp.ro.

Gazdele au egalat în minutul 26, când Ciolacu a profitat de o eroare a apărării adverse și l-a învins pe Straton. Timișorenii au preluat din nou conducerea în minutul 62 la o recuperare a lui Drăghici de lângă Marius Constantin. Cinci minute mai târziu, bănățenii își măresc avantajul prin reușita lui Llorente. Rus a înscris și el din 6 metri.

Scorul final a fost stabilit de Popovici în prelungirile partidei la capătul unei acțiuni luate pe cont propriu de la jumătatea terenului. Returul este programat în zilele de 1 sau 2 martie 2017.

Echipele de start:

ASA Târgu Mureș: Mingote - G. Matei, Cordoș, M. Constantin, Mendy - G. Mureșan, Candrea - Ciolacu, Rus, V. Morar - Kuku

ACS Poli: Straton - Străuț, Scutaru, Șeroni, Neagu - Poparadu, Artean - Bărbuț, M. Croitoru, Vădrariu - Drăghici

Vezi alte știri

Cerbul de Aur: 71 de artişti din 21 de ţări s-au înscris în concursul de interpretare

Duminică, 7 Iulie 2019
611

Organizatorii, televiziunea publică, au închis sâmbătă sesiunea de înscrieri pentru Concursul internaţional de interpretare al Festivalului Cerbul de Aur – ediţia 2019....

„Spider-Man: Far From Home”, al doilea film cu cele mai mari încasări de Ziua Independenţei