AMICAL: FC Botosani a condus la pauza, insa a fost invinsa de FC Slovacko
SPORT

FC Botosani a inceput la ora 16:30, cel de-al cincilea meci amical din Turcia, impotriva cehilor de la FC Slovacko, formatie aflata pe locul 10, in prima liga, la egalitate cu locul 8.

Cristi Pustai a inceput meciul cu: Avram - Dimitrov, Miron, Ngadeu (c), Popovici - Bordeianu, Vasvari, Martinus, Carralero - Hadnagy si Matulevicius.

La pauza meciului, scorul era 1-0 pentru FC Botosani, gratie golului marcat de Quenten Martinus, in minutul 42. In partea secunda antrenorul Botosaniului a mai trimis in teren urmatorii jucatori: Cabrera, Fulop, Ivanovici, Musat, Casado, Bujor, Cucu, Patache, Ichim si Plamada.

Cehii au reusit pana la finalul meciului sa intoarca rezultatul, iar FC Botosani s-a vazut invinsa cu scorul de 2-1, dupa ce in minutul 65, Sadílek a egalat, iar in minutul 85, Havlík a adus victoria celor de la FC Slovacko.

FC BOTOSANI - FC SLOVACKO 1-2 (1-0 la pauza)- Quenten Martinus a marcat pentru FC Botosani in minutul 42, in timp ce...