Jumătate dintre directorii de școli, schimbați din funcție de actuala conducere a ISJ. Vezi lista

Jumătate dintre directorii de școli, schimbați din funcție de actuala conducere a ISJ. Vezi lista
67 de directori plini de unități de învățământ din judetul Botoșani au fost schimbați din funcții, începând cu data de 1 septembrie 2012, de noua conducere a Inspectoratului Școlar Județean, dintr-un total de 124 de directori din întreg județul.

Restul directorilor au fost menținuți în funcții.

(N.r.: primul nume este al directorului schimbat din funcție, urmat de cel al directorului actual)

Colegiul Economic Octav Onicescu: Cristina Zamciuc-Ioan Huțanu

Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi: Georgeta Pogurschi-Diana Moruzi

Liceul de Artă Ștefan Luchian: Andreea Suhăreanu-Beatrice Păpădie

Liceul Tehnologic Elie Radu: Costică Voinea Axinte-Roxana Chiriacescu

Liceul Alexandru cel Bun: Radu Achihăiței-Iuliana Vreme

Școala nr. 2 Botoșani: Dănuț Gheorghe Prodan-Mari Ștefancu

Scoala Grigore Antipa: Simion Abel-Sabina Horopciuc

Scoala nr. 7 Botoșani: Mihaela Costîn-Doina Fostea

Școala nr. 11 Botoșani: Rodica Bașno-Constantin Hetriuc

Școala Ion Creangă Botoșani:Ioan Strujan-Doina Camelia Vasilică

Școala Ștefan cel Mare Botoșani: Cristian Fănel Morcov-Elena Dămii

Școala Sfânta Maria Botoșani: Gabriel Alexe-Marius Cristian Gherasim

Grădinița Șotron Botoșani: Elena Gheban-Aurelia Ciura

Grădinița 23 Botoșani: Cornelia Munteanu-Daniela Hristea Budur

Liceul Dimitire Cantemir Darabani: Alin Prisăcariu-Florin Ignat

Școala Leon Dănăilă Darabani: Cornelia Palamariu-Lucian Florea

Școala Ștefan cel Mare Dorohoi: Vasile Vatamanu-Iuliana Natalia Bortă

Școala Dimitire Romanescu Dorohoi: Liviu Romanescu-Daniela Șlincu

Școala Spiru Haret Dorohoi: Daniela Cojocaru-Ionel Ursea

Școala A.I. Cuza Dorohoi: Paula Mihaela Stoleru-Liliana Păduraru

Școala Mihail Kogălniceanu Dorohoi: Valerian Vlaescu-Marius Ionescu

Liceul Tehnologic Special Ion Pillat Dorohoi: Loredana Elena Secrieru-Gabriela Apetria

Școala Ion Bojoi Flămânzi: Ioan Guraliuc-Rodica Abacioaei

Școala nr. 1 Adășeni: Florin Matei-Camelia Matei

Școala nr. 1 Albești: Margareta Pușcașu-Mihai Ciocan

Școala nr. 1 Avrămeni: Zina Iurcu-Neculai Hromei

Școala nr. 1 Bălușeni: Iuliana Ariciuc-Cristian Alifir-Elvira Manea Nuțescu

Școala Dimitrie Pompeiu Broscăuți: Mihaela Mihai-Vasile Cristian Miron

Școala nr. 1 Cândești: Daniela Manolache-Cristina Elena Cobzaru

Școala nr. 1 Concești: Lăcrămioara Țului-Adriana Hulupțuc

Școala nr. 1 Copălău: Rodica Gușe-Mihaela Blidar

Școala nr. 1 Cordăreni: Alina Daniela Abuhai-Constantin Gologan

Școala nr. 1 Corlăteni: Gabriela Ursachi-Dogariu-Vasile Husac

Școala Octav Băncilă Corni: Marin Brichisală-Mihaela Pânzaru

Liceul Tehnologic Coțușca: Constantin Igant-Sandu Marinică

Școala nr. 1 Dimăcheni: Cornel Mihai-Ștefan Murariu

Școala nr. 1 Dângeni: Cristina Alina Măntăluță-Victor Tănase

Școala nr. 1 Dobârceni: Teodora Grapan-Monica Iliescu

Școala Mihai Constantineanu Dorobanți: Cristina Nechifor-Marilena Mihai

Școala Aristotel Crâșmaru Drăgușeni: Margareta Tănasă-Daniela Nechita

Școala Ioan cernat Havârna: Ion Stan-Rodica Baltă

Școala Teofil Valcu Hănești: Georgică Manole-Lucian Manole

Școala nr. 1 Hilișeu-Horia: Iulian Nechifor-Alina Istrate

Școala nr. 1 Hudești: Laura Minciună-Aurel Moșneguțu

Școala nr. 1 Leorda: Sebasatian Remus Balasan-Gabriela Pintilei

Școala Gh. Popovici Lozna: Ilie Oanea-Cristina Iuliana Vatavu

Școala Ion Păun Pincio Mihăileni: Victor Semciuc-Simonica Fercalo

Școala nr. 1 Mileanca: Rodica Bordeianu-Gheorghe Țurcănașu

Școala Florin Murariu Mitoc: Mihaela Țurcanu-Daniela Pleșca

Școala nr. 1 Orășeni Deal: Carmen Iftode-Vasilica Carmen Molie

Școala nr. 1 Rădăuți-Prut: Oana Gavrilescu-Mirela Luchian

Școala nr. 1 Răchiți: Eugen Nistor-Simona Pușcașu

Școala nr. 1 Răuseni: Elena Nechita-Iulia Mogoșanu

Școala nr. 1 Santa Mare: Cristian Anton-Claudiu Buhaschi

Liceul Tehnologic Al. Vlahuță Șendricen: Sergiu Lungu-Tudor Bunduc

Școala Profesională Smârdan:Iulian Străjeru-Ioan Rotaru

Școala nr. 1 Stăuceni: Iuliana Dumitriu-Marcel Sandu-Rodica Chiraș-Paul Bilocopetiuc

Școala nr. 1 Știubieni: Liliana Burlacu-Petru Ionaș

Liceul Tehnologic Todireni: Brândușa Gireadă-Maria Gontineac

Școala Tiberiu Crudu Tudora: Gabriela Agheorghiesei-Cornelia Vatavu

Școala nr. 1 Văculești: Elena Tomache-Oana Asofronie

Școala nr. 1 Vlădeni: Elena Badragan-Vasilică Ștefan

Școala nr. 1 Vlădeni Deal: Margareta Vamanu-Ștefan Bălășanu

Școala nr. 1 Vorniceni: Florin Jijie-Eugen Murărașu

Liceul Tehnologic Ștefan cel Mare și Sfânt Vorona: Mihai Gicoveanu-Violeta Cotoc

Liceul Tehnologic Special Sf. Stelian Botoșani: Aurel Răileanu-Loredana Secrieru
 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Botoşăneni obligaţi de instanţe să-şi plătească amenzile de circulaţie căpătate în Europa

astăzi, 20:49
469

"Admite cererea formulată de Oficiul Federal de Justiţie al Republicii Federale Germania. Dispune punerea în executare a Deciziei nr.... emisă de Prefectul Regional al Districtului Viers...

Fetiţă ajunsă la spital după ce a înghiţit insecticid!

astăzi, 18:47
859

O fetiţă de numai doi ani a ajuns pe mâna medicilor de la Secţia de Pediatrie după ce a înghiţit câteva picături dintr-un insecticid puternic.Copila a fost lăsată de mam...

Grindină, descărcări electrice şi vânt în mai multe localităţi din judeţul Botoşani!

astăzi, 17:00
2170

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis, joi după-amiază, o avertizare Cod Galben pentru mai multe localităţi din judeţul Botoşani. Vizate sunt localităţile: Darab...