Anunt angajare Business Account Manager

Business Account Manager - Hunter - Partener Vodafone

Candidatul ideal

Ce cautam la urmatorul Business Account Manager ?

  • 1 ani experienta in achzitie de conturi in vanzari directe (FMCG, servicii, de preferat IT&C).
  • 1 ani experienta in calitate de Account Manager clienti business.
  • Permis de conducere categoria B.
  • Diploma universitara.
  • Alte cursuri de pregatire, preferabil de vanzari.
  • Cunoasterea limbii engleze este un plus.
  • Abilitati de PC: Word, Excel, Power Point, E-mail.
  • Abilitati de sustinere prezentari

Descrierea jobului

Responsabilitatile unui Business Account Manager:

Este responsabil de achizitia de noi clienti de la competitie din segmentul alocat.

  • Construieste relatii puternice cu clientii in vederea vanzarii produselor si a cresterii satisfactiei clientului
  • Monitorizeaza activitatea competitiei si tendintele pietei, se asigura ca solutiile de afaceri oferite clientilor sunt potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa si proactiva
  • Se asigura in permanenta ca stie si intelege nevoile de comunicatii si de afaceri ale clientilor
  • Asigura dezvoltarea celor mai bune solutii pentru clienti prin coordonarea eficienta a resurselor interne
  • Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei, business management, propunerilor financiare, produselor, serviciilor si portofoliilor competitorilor directi
  • Consolidarea unei pozitii personale in fata clientilor si reprezentarea unei imagini high-tech.

    Conditii de munca:

  • Foloseste intensiv masina de companie, mai mult de 50% din timpul de lucru

  • Calatoreste intensiv pe o raza de pana la 250 km de sediul firmei.

    Persoanele intersate pot transmite CV-ul pe adresa de email: ice-hr@icenet.ro