FC Botosani a invins cu 4-0 pe Rapid CFR Suceava! GALERIE FOTO, VIDEO

FC Botosani a reusit sa invinga cu scorul de 4-0 echipa de liga secunda Rapid CFR Suceava, intr-un meci amical ce a avut loc la Roma.

Elevii lui Leo Grozavu au controlat intreaga partida si au marcat cate doua goluri pe repriza. Cristian Danci a deschis scorul in minutul 24 dintr-o lovitura libera, trimitand balonul in vinclul portii aparate de Rohetki.

In minutul 40 scorul a devenit 2-0, dupa ce Gabriel Vasvari a scapat singur spre poarta si l-a invins pe portarul advers. Dupa pauza echipa de pe locul doi din Liga a II-a s-a retras de tot in aparare, iar botosanenii au profitat.

In minutul 70, Roussel a patruns in careu pe partea dreapta si a sutat cu exteriorul la coltul lung, invingandu-l din nou pe Rohetki. Peste numai 5 minute, Florin Acsinte a profitat de haosul din careul sucevenilor si a sutat puternic sub bara, marcand pentru 4-0.

In acest meci au evoluat majoritatea jucatorilor, exceptandu-i pe Martinus, Ngadeu, Fulop, Hadnagy, Patache, Batin si Lazar.